حوزه و دانشگاه

سخنرانی دکتر گلشنی در دانشگاه شریف که وی آن را وصیت نامه خود خواند

مدیریت فعلی دانشگاه صنعتی شریف این دانشگاه مهم کشورمان را به نابودی می کشاند

اخیرا شاهد سخنرانی پر شور و آکنده از سوز دل استاد پیشکسوت دانشگاه صنعتی شریف و یکی از مفاخر کشور عزیزمان جناب آقای دکترمهدی گلشنی بودیم-سخنرانی هشدار دهنده ای که حاضران را به تفکر و نگرانی وا داشت و خوشبختانه باز تاب وسیعی در محافل علمی و دانشگاهی داشت . استاد ممتاز دانشگاه گویی همه رنجهای جانکاه چند ساله و در گلو خفه شده خود را آشکار می کند تا شاید ذهن های خفته و یا از خود بیگانه را به خود آرد و آنها را به عواقب کارهایشان آگاه نماید. شاید برای این بود که پس از برشمردن کارهای ناشایست مدیریت دانشگاه در سالهای اخیر با خواندن بیت زیر از سعدی خطاب به رئیس دانشگاه صنعتی شریف سخنرانی مهیج و دردمندانه خود را پایان داد:

«تا کی آخر چو بنفشه، سر غفلت در پیش؟ حیف باشد که تو در خوابی و نرگس بیدار»

چه ضعف مدیریتی و چه مشکل فرهنگی در دانشگاه شریف موجب گردید تا استادی که رهبر معظم انقلاب وی را “الگوی اساتید” معرفی کرده بود، اینچنین به خروش آید و علیرغم فشارها با کمال شجاعت چنین اعلام کند :«سریعا اعلام خطر میکنم اگر وضعیت به همین منوال پیش برود دانشگاه سقوط خواهد کرد!»

 

عدم پاسخگویی و رسیدگی مسئولین و اولیای دانشگاه، غرور و بی فرهنگی و خلاصه بد اخلاقی برخی از روسا (ادامه مطلب…)

نظر بدهید : ادامه...

تیتر خبر « طلاب از داشتن گوشی‌های اندرویدی و آیفون منع شدند. » نادرست است.

خبری در خبرگزاری تسنیم و برخی دیگر از خبرگزاری ها با این عنوان منتشر شده است که:

طلاب از داشتن گوشی‌های اندرویدی و آیفون منع شدند

متاسفانه عنوان این خبر، غلط است. به دو علت:

۱- موضوع آیین نامه مربوطه تنها درباره مراکز آموزشی و خوابگاه های طلاب است (در واحدهای آموزشی و خوابگاهی کشور) و نه زندگی شخصی و تبلیغی طلبه ها. لذا تیتر «طلاب از داشتن گوشی‌های اندرویدی و آیفون منع شدند.» نادرست است.

۲- آیین نامه مربوطه، در جهت ایجاد وحدت رویه درباره مجاز دانستن وسایلی ارتباطی است و نه ممنوع دانستن برخی وسایل ارتباطی. لذا تیتر «طلاب از داشتن گوشی‌های اندرویدی و آیفون منع شدند.» نادرست است.

توضیح

طلاب مستقر در مراکز آموزشی و خوابگاه ها که به طور معمول اوایل طلبگی خود را به صورت «تحت برنامه» می گذرانند، در این مراکز با حجم بسیار زیاد دروس مواجه هستند. ورودی حوزه های علمیه معمولاً از سیکل و دیپلم است و در صورت عدم تمرکز طلاب بر دروس، به علت دشواری درس ها، احتمال ضعیف شکل گرفتن پایه درسی آنان وجود دارد. از این روی نسبت به استفاده از وسایل ارتباطی، تفریحی و حتی مطالعات فوق برنامه، سخت گیری های خاصی در اوایل وجود دارد. این آیین نامه بیشتر از آنکه منع از استفاده اندروید داشته باشد، مجاز دانستن استفاده از گوشی ساده در کلیه مراکز آموزشی و برای طلاب تحت برنامه را توصبه می نماید.

البته من در مقام دفاع از فلسفه این آیین نامه نیستم و تخصص و اطلاع کافی برای چنین اظهار نظری ندارم. سخنم تنها این است که شیوه انعکاس خبر نادرست بوده است. به خصوص اینکه برخی خبرگزاری های دیگر و شبکه های اجتماعی در این خصوص شیطنت کرده اند.


تبلیغ در شهرستان شهرضا

امسال قسمت ما شد که چند روز در خدمت گروه های زیر در شهرستان شهرضا (شاه رضا)، شهر کوه ها و دشت های بسیار و شهر قمشه سابق بودیم:

دانش آموزان خوب دبیرستان شاهد امام خمینی

دانشجویان محترم یکی از دانشگاه های شهر

گروهی از سربازان یکی از پادگان های شهر

مراجعان محترم امام زاده شاه رضا

عزاداران دانش آموز دبیرستان شهید نواب صفوی منظریه

shaahreza-شاهرضا

یاد همه دوستان و لحظاتی که با آنان بودیم به خیر. خدا را فقط می توانم سپاس گویم از توفیقی که نصیب این بنده حقیر خود نمود. از همین جا به همه آن عزیزان ادای احترام می نمایم و التماس دعا دارم.

نظر بدهید : ادامه...

مروری بر فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف

حجت حاجی کاظم – انتشار در نشریه پرسمان

اشاره:

در دانشگاه که قدم می‌زنی، با تیپ‌های مختلفی روبرو می‌شوی. دانشجویانی که با انگیزه درس‌خوانده‌اند و هر کدام هدف خاص خود را از درس خواندن داشته‌اند. شاید اگر از بیرون نگاه کنی، تلقی‌ات این باشد که دانشجوهای مهندسی شریف، فقط و فقط درس می‌خوانند و تنها به درس اهمیت می‌دهند. شاید آدم هایی را تصور کنی که یک عینک با فریم درشت به چشم زده و شب و روز فقط معادلات دیفرانسل حل می‌کنند؛ اما وقتی فهرستی از فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی دانشجویان شریف را ببینی و در برخی جلسات آنان شرکت کنی، نظرت تا حدودی عوض می‌شود. آن قدر که گاهی ممکن است برایت تردید پیش آید که شاید بچه‌های مهندسی، از علوم انسانی‌ها هم بیشتر به کار فرهنگی علاقه‌مند هستند و سوال برایت پیش آید که اگر این قدر به فعالیت فرهنگی علاقه داشتند، چرا علوم انسانی نخواندند؟ و …

فرهنگی دانشگاه شریفنمی‌خواهیم به این موضوع که آیا چنین تردیدی درست است یا خیر و اینکه پاسخ این سوالات چیست بپردازیم. آن قسمتش را به خودتان می‌سپاریم. می‌خواهیم در این چند سطر، بخشی از فعالیت‌های فرهنگی یکی از دانشگاه‌های صنعتی کشور خوبمان را مرور کنیم تا ببینید چه‌قدر دغدغه فرهنگ در میان دانشجویانی که در ظاهر آفریننده تکنیک و فن باید باشند وجود دارد.

البته فاصله با مطلوب بسیار است و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شریف هم از هم‌دانشگاهی‌های خود شکایت دارند که چرا برنامه برخی دانشجوها در این خلاصه شده که حداکثر توان را برای کسب معدل برتر به کار گیرند؟ اما با این وجود، تنوع و حجم فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان، قابل توجه است.

فرهنگی دانشگاه شریف

شاکله فرهنگی دانشگاه

نام بردن از ده‌ها نشریه فرهنگی هنری،‌ حدود ۱۰ تشکل دانشجویی، کانون‌های هنری، ورزشی، مطالعاتی و خیریه، بر شمردن (ادامه مطلب…) • آخرین مطالب پایگاه

 • موضوع مورد نظر را انتخاب کنید:

 • [image src="http://themes.muffingroup.com/be/wallet/wp-content/uploads/2016/10/wallet.png" border="0"] [divider height="20"]

  Aliquam sem. In hendrerit nulla quam nunc, accumsan congue. Lorem ipsum primis

  ابرچسب

  آزار جسمانی در خانواده آقای بهجت آیا خدا مهربان است؟ آیت الله بهجت احیاء علمی میقات مهر ارتباط با جنس مخالف اسلام و تروریست اسلام و صلح ایران مهم تر است یا اسلام؟ ایران و اسلام بررسی آزادی بیان تربیت الهی تربیت فرزند تربیت کودک تلاوت قرآن کریم توهین به اسلام حال نماز ندارم چه کنم؟ حجاب ظاهر ی و باطنی حس وطن پرستی و ناسیونالیستی حمایت از اجناس بی کیفیت چرا؟ حکم قصاص در اسلام خانواده آسمانی خدا مهربونه خدا چه قدر مهربونه دانلود تلاوت قرآن کریم دفاع از حکم قصاص دین دار کردن کودک سوالات جلسه خواستگاری عکس های کشتار مسلمانان میانمار فیزیک و متافیزیک لیبرالیم، بهانه ای برای توهین به اسلام متافیزیک علم محبت آسمانی مسلمان باشم یا ایرانی؟ مطلب زیبا درباره روز پدر مهر و محبت اسلام نقد فیلم های اسلام ستیز وطن پرستی ایرانی وطن گرایی چرا باید نماز بخوانم؟ چرا نماز به من نمی چسبد؟ چطور دوست دختر پیدا کنم؟ چگونه اهل ایمان از حزن دور هستند؟ چگونه دوست پسر پیدا کنم؟ کودک آزاری
  buttt
  کلیه حقوق محتوایی این پایگاه متعلق به صاحب امتیاز پایگاه اینترنتی میقات مهر است.

  طراحی لوگو پایگاه میقات مهر، توسط سرکار خانم محدثه ردکا انجام شده است که از ایشان سپاسگزاریم.

  666666666666