مقدمه

باور گروه میقات مهر این است که خدای بزرگ، زیباترین نقش ها را در جهان کشیده است و می توان از راه فهم عمیق تر و دقیق تر حرف های خدای بزرگ و توجه به ندای عقل و فطرت که خود فرستاده خداوند هستند، به زیبایی های هستی پی برد و در ادامه، به زیبایی حضرت حق رسید و راه زیبا زیستن را آموخت.

شعار پایگاه

شعار ما، اندیشه الهی، محبت الهی، زندگی الهی می باشد.

بودجه پایگاه ها

هزینه های جاری هاست و دامین و … نیز دیگر فعالیت های فرهنگی جانبی در هر سال حدود ۳۰۰ هزار تومان می باشد که با اهداء های شخصی اعضای حلقه میقات مهر و دیگر علاقه مندان تامین می شود. برای طرح های خاص هم دوستان خیری هستند که هزینه های آن را تامین می کنند.

راه اندازی

راه اندازی سایت، توسط بنده (حجت الله حاجی کاظم) و همسرم (خانم ابراهیم کوچک) بوده است و امیدواریم بتوانیم قدمی در جهت رشد فرهنگی مخاطبان و نیز خویشتن خویش برداریم. در این میان از یاری دوستانی که مایل به همکاری هستند، استفاده می نماییم.

با ما همراه شوید.

بخش های اصلی پورتال میقات مهر

عبارتند از:

۱- حرف های میقات مهر: به بیان نگاه ما درباره موضوعات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی می پردازد. هدف، نزدیک شدن به شعار پایگاه است. تلاش شده از تکرار مطالبی که بارها در پایگاه های دیگر به آن پرداخته شده پرهیز شود. عموم مطالب آن تولیدی می باشد اما گاهی از برخی مطالب به صورت گلچین شده با ذکر منبع بهره گرفته می شود.

۲- حلقه میقات مهر: همیشه گفته ایم که باروری اندیشه الهی، در گرو تبادل نظر آزاد در حلقه های گفتگوی آزاد اندیشانه و در کمال حریت است که البته با توجه به ترویج افکار نادرست (به خصوص توسط رسانه های ضد شیعه و ضد اسلام به ویژه از طریق ماهواره و اینترنت) و نیز کار نشدن برخی بحث های اساسی، حضور کسانی که با آیات و روایات آشنا هستند در این بحث لازم و ضروری می باشد. حلقه میقات مهر را برای بررسی نم نمک به این شیوه راه اندازی نمودیم و نیز اشتراک نکاتی که ما را در یافتن زندگی الهی و … یاری می کند.

 درباره مدیر سایت

در دوران تحصیل دانشگاهی، ۳ سال عضو شورای مرکزی تشکلی قرآنی-دانشجویی بودم.
پس از اتمام کارشناسی رشته مهندسی مکانیک و اتمام خدمت، به دنبال آشنایی با یکی از شاگردان عمیق و دقیق درس آیت الله العظمی بهجت (رحمه الله)، یعنی حجت الاسلام والمسلمین رسول مزروعی (حفظه الله)، به دنبال گمشده خود به قم هجرت کرده و وارد حوزه علمیه قم شدم. این نقطه تغییر، به دنبال سه جلسه بحث استاد درباره هدف زندگی اتفاق افتاد. به این نتیجه رسیدم که در علوم انسانی بسیار فقیر هستیم و این راه بسیار بیشتر نیازمند پیگیری و خدمت است.

تا سال ۱۳۸۷ ساکن تهران بودم و از آن زمان تاکنون توفیق حضور در شهر بانوی بهشت را یافته ام. البته ارشد را تهران می خوانم.

اکنون متاهل هستم،
پژوهش می کنم،
درس می خوانم،
تبلیغ می روم،
تدریس می کنم،
مشاوره می دهم (خانواده، اندیشه الهی، هدف زندگی و …)،
قلم می زنم.

 

فارغ التحصیل لیسانس مهندسی؛

طلبه پایه دهم حوزه علمیه قم؛

دانشجوی کارشناسی ارشد رشته فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف؛

 

همسرم، پررنگ ترین نقش و بهترین یاری را در این راه دارد.

بیشتر از زندگی الهی و پر محبت و تعقل در دین می نویسیم.

در تعدادی شبکه های اجتماعی دیگر نیز فعالیت داریم.

تا خداوند چه خواهد …