ما معتقدیم

از تعالیم پیامبران (ع) دور شده ایم.

بشر مدرن، تصور کرد نیازی با استفاده از تعالیم پیامبران (ع) ندارد و به همین خاطر با کم توجهی هایی، پایه گذاری تمدن عصر ما را آغاز کرد. ظلم های بسیار به زنان و کودکان، جنگ های وحشتناک، تبعیض و کاهش تعهدات انسان به اخلاقیات و محیط زیست، از جمله همین انحرافات بود.


نیازمند فهم معنا و هدف زندگی هستیم

انسان امروز، دچار بن بستی در زمینه هدف و معنای زندگی شده است. در عمل، بسیاری از رویکردهای بدون خدا، همراه با نوعی از تراژدی عمیق اما پنهان است. بشر امروز، در جستجوی دانستن نهایت زندگی و جهان است. کتاب های زیادی در این زمینه نوشته شده که کتاب ویل دورانت و تری اگیلتون، از نوشته های خواندنی در این موضوع هستند.


نیازمند بازگشت به عقل و عقلانیت هستیم.

شاید مظلوم ترین موهبت خداوند به بشریت عقل است. عقل نه تنها در تعارض با میراث منقول از فرستادگان خدا نیست، بلکه در تطابقی کامل است و عقل و نقل، تقویت کننده یکدیگرند. هم کسانی که ظاهرا دیندارند اما عمیق نیستند و هم کسانی که با آموزه های وحی می جنگند، هردو توجه به عقل را در بشریت ضعیف کردند.

توجه: صفحه اول سایت در حال تعمیر است.

پیوندهای مهم

درباره ما

از سال ۱۳۸۴ پایگاه میقات مهر در قالب وبلاگ راه اندازی شد، در سال ۱۳۸۷، سایت و شبکه اجتماعی میقات مهر به صورت مستقل آغاز به کار کرده و پذیرای جمعی حدود ۱۵۰ نفره از دوستان اهل اندیشه بود. اکنون برای پروژه ها و فعالیت های مورد علاقه خود و دوستان عزیزمان، از فضای این سایت نیز استفاده می کنیم.

جهان بدجوری عوض شده

آخرین مطالب