موجودات فضایی،‌ پروژه جدید برای جایگزینی با دین – نقد «نوع چهارم» – رائیلیسم

به قلم: حجت الله حاجی کاظم

فطرت انسان، همیشه در جستجوی نقطه آغاز خویش است. دشمنان حق برای منزوی کردن دین،‌ فرقه های انحرافی را ایجاد و تقویت می کنند.

آنان در این راستا، نظریاتی همچون معنویت بدون دین،‌ شیطان پرستی، جادو باوری، داروینیسم فلسفی و …  را پایه گذاری نمودند.

ادعای مشاهده شدن سفینه های فضایی از حدود ۶۰ سال پیش آغاز شد. هنوز هم فیلم های ساخته شده از موجودات فضایی در زمره مجموعه های تخیلی قرار دارد.

اما گویا این تخیلات قرار است راهزن انسان شود.

به تازگی ادعا شده است که انسان ها را موجوداتی فضایی به نام «آنوناکی» به وجود آوردند.

«زکریا سیچین»، «ایمانوئل بریکوفسکی»،‌ و «اریکفون داریکن» از جمله این مدعیان هستند.

زکزیا سیچین

اینان می گویند: «آنوناکیان»، موجوداتی فضایی ساکن سیاره «نیبرو» در منظومه شمسی، هزاران سال پیش، سومریان را به آفریدند.

شخصی به نام «کلود موریس وریلهون» مشهور به «رائیل»، از سال ۱۹۷۳ با ادعای پیامبری از سوی موجودات فضایی، فرقه ای انحرافی و ضد اخلاقی با نام «رائیلیسم» را بنیان نهاد.

وریلهون رائیل

او مدعی است که موجودات فضایی با سفینه خود بر او ظاهر شده و به او ماموریت داده اند.

از نظر علمی، ادعاهای وجود چنین سیاره ای در منظومه شمسی از سوی منجمان رد شده و برداشت آنان از متون کهن، سرشار از اشکالات زبان شناسانه شناخته شده است.

فیلم «نوع چهارم» (Fourth Kind) که به تازگی توسط کمپانی «یونیورسال» در قالب فیلم مستند ارائه شده است، مدعی همین باورهاست.

این فیلم به دنبال ادعای دزدیده شدن تعدادی از شهروندان شهر کوچک «نوم» واقع درایالت آلاسکای آمریکا توسط موجودات آسمانی می باشد. مدتی برای توجیه مستند بودن فیلم،‌ خبرهایی به نقل از روزنامه های محلی آن منطقه بر روی سایت کمپانی سازنده فیلم درج شد که با شکایت آن روزنامه ها،‌ کمپانی یونیورسال مجرم شناخته شد و جزای نقدی پرداخت. این نشان از بخشی از دروغ پردازی های مدیران پروژه دارد.

مصاحبه تلویزیونی شخصی به نام دکتر تیلور که در این فیلم به عنوان مستند و به صورت تکه تکه در سراسر فیلم نمایش داده می شود،‌ ساختگی و با ایفای نقش «شارلوت میشار» بازیگر انگلیسی ساخته شده است.

دالاس میسی، رئیس پلیس شهر «نوم» در مصاحبه ای گفته است که تاکنون هیچ چیزی درباره ی بیگانگان فضایی نشنیده است.

جریان عصر جدید در هالیوود قصد دارد با احیاء خرافه های باستانی، آنان را جایگزین دین نماید. جریانی که متاسفانه همانند خرافه های ۲۰۱۲، بسیاری از هنرمندان و مردم عادی کشورها را تحت تاثیر قرار داده است.

موجودات فضایی،‌ پروژه جدید برای جایگزینی با دین – نقد «نوع چهارم» – رائیلیسم

29 دیدگاه برای “موجودات فضایی،‌ پروژه جدید برای جایگزینی با دین – نقد «نوع چهارم» – رائیلیسم

 1. بله من هم با این فرقه مخالفم ولی نمی توان ادعا کرد که موجودات فضایی وجود ندارند
  درقرآن گفته شده که بین آسمان ها و زمین را و موجوداتی را بین این دو آفریدیم
  البته نمی توان به با اطمینان ادعا کرد که وجود دارند و باید بررسی شود

  1. دین اسلام- مسیح و یهود و حتی در دین های بت پرستی وجود موجودات دیگه در اسمانهای دیگه ( کیهان های دیگه ) و در بعد های دیگه تایید شده

   1. منظورتون چیه؟ کجا و بر اساس چه اسنادی چه نوع موجودی تایید شده؟
    وجود موجودات در دیگر آسمان ها را رد نکردیم. وجود موجودات فضایی به عنوان خالق و جایگزین ادیان ابراهیمی را رد کردیم.

 2. تو فیلم بیگانه ۴هم همین مطلب اشاره شده ولی تو انتهای فیلم شخصیت اصلی که یه زن مسیحیه قانع نمیشه و مجددا به مسیرش ادامه میده تا خدارو پیدا بکنه!اینطور نیست؟

 3. این که فضایی ها اومدن و این آقا پیامبر شده غیر واقعی هست مخصوصا این که نماد ها و اسم فلسفه نزدیک به یهود هست ولی شاید یهود داره از یه واقیعت به نفع خودش بهره برداری میکنه ، تا جایی که احدیث و آیات قرآن میگن قبل از آدم و حوا چندین نسل انسان بر روی زمین زندگی میکرده و ممکنه که نسلی از این انسان پیشرفت کرده باشه و از زمین رفته باشه ، باور کنید آفرینش جهان به این بزرگی نمیتونه فقط برای ما باشه پس ممکنه نسل پیشرفته تری از ما وجود داشته باشه که زمین رو تحت نظر دارن و ممکنه تا حدودی راه و روش ما انسانها رو زمین رو کنترل میکنن ، این با اصل وجود خدا هیچ منافاتی نداره ، دقت کنید که همه حیوانات آفریده خدا هستند ولی در حال حاضر این انسان هست که نوع زندگی و اکوسیستم خیلی از موجودات رو تغییر میده و برنامه ریزی میکنه ، حتی به خیلی از حیوانات آموزش خاصی میده و این به خاطر هوش برتر انسان هست ، حالا تنها یک درصد فکر کنید که نسلی وجود داشته باشه که از ما هوشمند تر و پیشرفته تر باشه ، ممکنه بدون این که بفهمیم رو زندگیمون تاثیر داشته باشن و کنترل و هدایتمون کنن . ولی بازم میگم که منافاتی با وجود خدا نداره چرا که اون موجودات هم آفریننده خداوند هستن. راستی برای افکاذتون هیچ حد و حدودی قائل نباشید و براش خط قرمزی نذارید مثل خداوند متعال که هیچ حد و مرزی نداره.

   1. سلام دوست عزیز
    چنین ادعایی را با چه منبعی می گویید؟ خوشحال می شوم بدانم مسلمانان و اینکه چنین فکر می کنند را چگونه شناختید.
    قرآن که مهم ترین منبع دینی اسلام است، ضمن تجلیل از مومنان مسیحی و یهودی، گاهی اشک های برخی از آنان و روحیاتشان را با بزرگی یاد می کند و پیامبر را تصدیق کننده حقانیت موسی و عیسی ع و بقیه پیامبران آبراهیمی می داند. البته ادعایش این است که الان دین مورد نظر خداوند اسلام است همان طور که مسیحیان می گویند روزی دین مورد نظر خداوند از یهودیت به مسیحیت تغییر کرد و یهودیان هم ادعای مشابه درباره دین قبلشان دارند که البته در زمان خودشان صحیح بوده است.
    اما از نظر مسلمانان، اگر کسی مسیحی و یا یهودی باشد و به چیزی که فکر می کند حق است عمل کند و باور خود را حق بداند، می تواند به سعادت برسد. البته روشن است که اگر گسی بفهمد چیز دیگری حق است اما لجاجت کند، در مسیر سعادت نیست. آیا این منطق روشن را نشنیده اید که اینگونه قضاوت می کنید؟

    وَ مُصَدِّقاً لِما بَیْنَ یَدَیَّ مِنَ اَلتَّوْراهِ وَ لِأُحِلَّ لَکُمْ بَعْضَ اَلَّذِی حُرِّمَ عَلَیْکُمْ وَ جِئْتُکُمْ بِآیَهٍ مِنْ رَبِّکُمْ فَاتَّقُوا اَللّهَ وَ أَطِیعُونِ ﴿آل‏عمران‏، ۵۰﴾
    وآنچه را از تورات پیش از من بوده، تصدیق دارم و [آمده ام] تا برخی از چیزهایی را که [در گذشته به سزای ستمکاری وگناهانتان] بر شما حرام شده حلال کنم، وبرای شما نشانه ای [برصدق رسالتم] از سوی پروردگارتان آورده ام؛ پس [ای بنی اسرائیل!] از خدا پروا کنید و مرا فرمان برید؛
    وَ اَلَّذِی أَوْحَیْنا إِلَیْکَ مِنَ اَلْکِتابِ هُوَ اَلْحَقُّ مُصَدِّقاً لِما بَیْنَ یَدَیْهِ إِنَّ اَللّهَ بِعِبادِهِ لَخَبِیرٌ بَصِیرٌ ﴿فاطر، ۳۱﴾
    و آنچه از کتاب به تو وحی کرده ایم، همان حق است، [و] تصدیق کننده [کتاب هایی که] پیش از آن بوده است؛ یقیناً خدا به بندگانش آگاه و بیناست.

 4. دوستان بنا به تمام تحقیقات گسترده ام ……
  لازم دیدم .که نظر شخصی خود را بگویم
  .
  ۱ .تمام و بسیاری از دین ها چه اسلام .چه بودا .چه مسحیت .چه قبل از آن ها …
  کتاب های آسمانی …همه اینها …یک شیرازه دارند ..یعنی در بطن نوشته ها در دل حقیقتشون …با هم دیگه یکی هستن ..
  اما برای ارتقاع روحی هر کدام راه و روش خواص خود را داشتند ……اما قله نهای همه آنها یکی است …این جور فرض کنید …که به انسان ها کمک می کند ..تا به قله سعود کنیم ….وقتی در تمامیت انسان قرار گرفت .آنگاه آگاهانه عمل خواهد کرد ..و در چرخش ….الهی قرار خواهد .گرفت .
  ۲ . در بسیاری از جاها دیدم که افراد می خواهند به خدا جسم دهند ..و او را فردی قلم داد کنند …دوستان خدا روح القدس …روح حقیقت است .یعنی تمایتت بی نهایت..جهان .در جای از قرآن هم هست که خداوند از روحش در ما دمید …..
  خداوند ..یعنی بالاترین و صحیح ترین قانون…هر چه از قانون های خداوندی و از مظهر خداوندی دور شویم …باعث افت روحی خود گشته ایم …….
  ۳ . منظور از بهشت و جهنم هم دقیقا در اصول دینی هم همین است …..جای با نام بهشت و جهنم نخواهد بود…..
  بهشت و جهنم از اعمال ما برخواسته خواهد شد …کسی یا چیزی آن را به ما تحمیل نمی کند این خود ما هستیم ..بعضی ها می گویند خداوند …این کار را می کند ..در صورتی که خداوند بخشنده و مهربان است یعنی به این اشاره دارد ..
  یعنی انسان هر گاه از این خداوندگی دور شود .خود را بی ارزش کرده است و افت روحی کرده .اما هر چه انسان خود را به این الهیت نزدیک کند .جز بخشندگی و مهربانی و عشق چیزی دیگر نخواهد یافت …خداوندگار،،،، مهربان مهربان ترین هاست .بخشنده بخشنده ترین ها ….ما همیشه خداوند را در آسمان ها تصور می کنیم …خداوند حتی نمی شود گفت به ما هم نزدیک است .او از نزدیک هم نزدیک تر است و ما را در آغوش دارد .عملا برای همین است که در اصول دینی آمده ..خود شناسی . .اولین گام است …بعد جهان شناسی .بعد خداشناسی
  ۴ . خداوند یک اوج است .یک فراتر بودن .به مانند نور …
  ما باید این الهیت را کشف کنیم ..خداوند .اصلا .قابل توصیف نیست ….اگر قابل توصیف بود ..او دیگر محدود می شد …و زیبای در آن نبود و دیگر جاودانگی نداشت..برای همین است .که جاودانگی خداوندی و .ناشناخته ها دائما در پی است و هرروز چیزهای جدید تر و و کشفیات ناشناخته تر .شناخته می شود … ……
  ۵ . نظر من راجب موجودات فضای ..
  این موجودات عملا وجود دارن….<ما اشرف مخلوقات هستیم یعنی تکامل یافته تر و بالاتر .ممکه موجوداتی حتی فراطر از ما هم وجود داشته باشند .که قانون و الهیت وحقیقت اصلی را آنها به ما یاد داده اند .اما منظور من خدا نیست .خداوند یعنی تمامیت بی نهایت .
  اما موجوداتی در عالم هستند …که از شعور والای الهی برخوردار نیستند و در سطح پایین تری قرار دارند ..
  آنها دائما می خواهند انسان را از این اوج ها به پایین بکشند ..
  به مانند ..مثبت و منفی ……اما اوجی والاتر و فراتر وجود دارد با نام نور .این موجودات در سطح پایین تری از نور قرار دارند .و ممکن است حتی تک بعدی باشند ..برای همین است که دائما در حال شر هستند .چون نقطه اوجی ندارند ..و زاتن .اینگونه هستند ..انسانها درعالم تک بودی نیستند .آنها چیزی فراتر هستند .از دو بعد هستند .و اوج بعدی انسان همان نور است .اوجی فراتر .یا تکامل روحی .که به ما قانون حق و عدل الهی و منشا الهیت را یاد می دهند ..که میشه .همان قانون الهیت …سراسر عشق الهی …یعنی در خداوندی جز عشق چیزی نیست …کل دنیا با این رقص عاشقانه خداوندی سرشه شده است .و ساخته شده است …
  ۶. دوستان این جور موضوعات و مطالب بسیار علمی و دقیق هستند .و باید تحقیق کنید …کسانی هستند .که با مکر و حیله …بسیاری از چیز ها را دروغ انگاشته ..و می خواهند نسل بشریت را از این تکامل الهی و عشق ..به عقب برانند ..
  حال ممکن است ..موجودات فضای با ذات بعد و تک بعدی باشد و حتی .همان موجودی که با نام شیطان قلم داد می شود .ممکن است بعضی از همین موجودات هستند …ما به اصطلاح انسان های دینی حتی .دین را درک نکرده ایم بلکه ..نقطه انحرافی و راهی دیگر را تفسیر کرده .و با نام دین .بشریت را به اشتباح انداخته ایم .و این اوج و تکامل روحی را از انسان ها گرفته ایم ..و اصلا حقیقت واقعی همان دین ها را هم درک نکرده ایم . ..

  ۷ .دوستان تمام موجودات فضای در عالم بد نیستند ..
  اما بستکی به بعد ها داره
  تک بعدی .
  دو بعدی
  سه بعدی ..
  و الا بی نهایت ..

  1. با تشکر فراوان از اینکه قابل دانستید و اندیشه های خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

   جستجو در اینکه حقیقت دین چیست، منجر به حدس هایی می شود و نظریاتی اما هر نظریه ای که در این رهگذر تولید می شود، نقاط قوت و یا ضعفی دارد که با دیگر نظریات قابل مقایسه می شود.

   به راحتی نمی توان گفت حقیقت دین همان چیزی است که من و شما فهمیده ایم ضمن اینکه ادعای دین آن است که از رهگذر معارف و اعمال دینی می توان به آنچه باید رسید، رسید.

   ممکن است موجوداتی که فرشته نام دارند را که در همان نظام مراتب که فرمودید هستند و شما به عنوان موجود فضایی از آنان تعبیر کنید و ممکن است نام همان ها موجود فضایی بگذارید.

   اما به نظرم وقتی وقتی شما از موجوداد یک بعدی، دو بعدی و سه بعدی و … نام می برید، به نظرم شایسته نیست بر آنان نام فضایی بودن بگذاریم.

   اصطلاح فضایی، در مورد موجودات سه بعدی که با ما تنها در محل زندگی و سبک زندگی و توانایی ها تفاوت دارند استفاده می شود.

   هرچند مطالب خوبتان در جای خودش قابل استفاده بود.

 5. به نظر من ذهن انسانها نسبت به موجودات فضایی فوقالعاده ضعیف است و نمی تواند درک درستی از جهان داشته باشد و بهتر است این سوال را که انسان چگونه خلق شده است را از خود موجودات فضایی بپرسیم تا درست ترین پاسخ ممکن را بشنویم.

 6. طبق قران همونطور که بقیه گفتند ما در دنیا ی به این بزرگی تنها نیستیم اما همون قران میگه زمین جایگاه اول و آخر انسانه پس ما در سیاره خودمون منحصر به فردیم و در جای دیگه قران ما رو اشرف مخلوقات معرفی میکنه پس نباید از موجودات نا شناخته ترسی داشته باشیم چون هر اتفاقی که بیفته ما باهوش تریم.اما یه نظریه جدید هست که میگه در آینده انسان توانایی سفر در زمان رو به دست میاره شاید این موجودات انسان های آینده هستند که به زمان ما سفر میکنند در این صورت اونا از ما باهوش ترند.اگر این موضوع حقیقت داشته باشه ترس از اونا کاملا منطقیه

 7. من کتابهای سیچین رو خوندم … اونا ترجمه هایی هستن از لوح های ۵۰۰۰ ساله کشف شده در بین النهرین …. به اونایی که قدرت تفکر و زاویه باز فکری دارن توصیه میکنم حتما کتاباش رو بخونن چون سچین چیزی از خودش به کتاب اضافه نکرده و فقط ترجمه الواح رو (که به عنوان قدیمیترین دستنوشته تا امروز کشف شدن) نوشته …. اینکه ادیان مختلف همیشه با این موضوع برخورد میکنن هیچ جای تعجب نداره چون خیلی ها هستن که دارن از راه دین انسانها رو سرکیسه میکنن و براشون منفعت داشته مذهب … و اینا از روزی که حقیقت برای انسانها آشکار بشه به شدت وحشت دارن

  1. ممنون از دیدگاهتان. لطفا لینک دانلود کتابی را که گفتید بگذارید برای تحقیق بیشتر.

   اما سوالاتی وجود دارد:
   اول: آیا واقعا این کتاب ترجمه امانتدارانه آن الواح است؟

   دوم: آیا آنان که این پروژه رادنبال می کنند آن را فقط به عنوان یک گزارش تاریخی و چیزی در حد افسانه های بین النهرین می خوانند یا اینکه انسان ها را به باور نسبت به آن دعوت می کنند؟ به نظرم دومی است. دقت کنید.

   سوم: قضاوتی که در مورد ادیان کردید، ناشی از باورهای خاص شما درباره ادیان است. باور من در مورد ادیان ابراهیمی با شما فرق دارد و برای آن استدلال هم دارم که البته جای خود قابل بحث است. من ادیان ابراهیمی را در حالت کلی نجات بخش می دانم و طالب حقیقت.

   چهارم: دلایل ادیان ابراهیمی برای اثبات حق بودن خودشان را لطفا با دلایل داستان های بین النهرین برای حق بودن خودشان مقایسه کنید. هر چقدر هم از نظر شما دلایل ادیان ابراهیمی قوی نباشد، واقعا افسانه های بین النهرین دلیلی برای اثبات خود دارند؟ هرچند ضعیف.

 8. سلام قابل توجه دوستانی که میفرمایند دنیای به این بزرگی نمیتونه فقط برای ما انسانها بوجود آمده باشه.عزیزان جهان هستی قبل از خلق آدم خلق شده.پس این حرف درستی نیست.لطفا کمی تحقیق کنید که به صحت عرایض بنده پی ببرید….موید باشید

 9. نوشتی اطلاع دقیق ازش ندارم باید ببینم؟اگه فیلم رو ندیدی بهتر نیست در موردش اظهار نظر نکنی دوست عزیز؟بعضیا کارشون اینه که از قبل قضاوت کنن

  1. دوست عزیزم
   متوجه نشدم کجا را گفتید
   اما یادم می آید که یا فیلم بحث شده در مطلب را کامل دیده باشم و یا روایتش را با مشاهده برخی سکانس ها دیده ام. البته به خاطر تذکر شما، دوباره دانلودش کردم که مجدد مرور کنم. فقط بی زحمت بگید کجای نقدم اشتباه بوده که مجدد بررسی کنم. ممنون.

 10. با عرض سلام و ادب.
  به نطر حقیر تمام این موجودات عجیب و غریب در کتیبه های سومر , مصر باستان , مایا, هند باستان, بابل, و حتی در تخت جمشید ایران خودمان که ترسیم شدند همه و همه از طایفه اجنه شیطانی بودند که با ادعای خدا بودن از انسان ها قربانی میخواستند و یا یک سری اعمال شیطانی مانند زنا با محارم انواع شکنجه های خونین انسان و خیلی کارهای شیطانی که به ذهن انسان خطور نمیکنه.یکی از نمونه هاش موجودی شیطانی به اسم
  “مولوخ” هست که از انسان ها قربانی کودک میخواست تا براشون خیر و برکت بیاره. خداوند تا جایی که بنده اطلاع دارم فقط در قرآن کریم راجع به خلقت نسناس و جن قبل از خلقت آدم اشاره میکنه و بعد از اون حضرت آدم رو به عنوان خلیفه خودش در زمین خلق کرده.شاید منظور از آفریده هایی در بین زمین و آسمان ها فرشته ها باشن که در آسمان دوم و تا آسمان هفتم وجود دارند.در کل من همه این خدایان مسخره و این فرقه های جدید که به وجود اودند رو چیزی جز اجنه شیطانی و فرقه های جن پرستی که چیزی جز شرک و کفر نیستند میدونم.
  اللهم عجل لولیک الفرج

  1. پس لااقل در بیراهه بودن راه اونا با هم اتفاق نظر داریم.
   اما اینکه دین در مجموع حق بوده یا باطل، باید در موضع خودش بحث کنیم.
   فقط پیشنهاد می کنم آثار دکتر سیدحسین نصر درباره نقش انبیا در شکل گیری و تکامل اخلاق بشری را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اسکرول