به قلم: حجت الله حاجی کاظم

فطرت انسان، همیشه در جستجوی نقطه آغاز خویش است. دشمنان حق برای منزوی کردن دین،‌ فرقه های انحرافی را ایجاد و تقویت می کنند.

آنان در این راستا، نظریاتی همچون معنویت بدون دین،‌ شیطان پرستی، جادو باوری، داروینیسم فلسفی و …  را پایه گذاری نمودند.

ادعای مشاهده شدن سفینه های فضایی از حدود ۶۰ سال پیش آغاز شد. هنوز هم فیلم های ساخته شده از موجودات فضایی در زمره مجموعه های تخیلی قرار دارد.

اما گویا این تخیلات قرار است راهزن انسان شود.

به تازگی ادعا شده است که انسان ها را موجوداتی فضایی به نام «آنوناکی» به وجود آوردند.

«زکریا سیچین»، «ایمانوئل بریکوفسکی»،‌ و «اریکفون داریکن» از جمله این مدعیان هستند.

زکزیا سیچین

اینان می گویند: «آنوناکیان»، موجوداتی فضایی ساکن سیاره «نیبرو» در منظومه شمسی، هزاران سال پیش، سومریان را به آفریدند.

شخصی به نام «کلود موریس وریلهون» مشهور به «رائیل»، از سال ۱۹۷۳ با ادعای پیامبری از سوی موجودات فضایی، فرقه ای انحرافی و ضد اخلاقی با نام «رائیلیسم» را بنیان نهاد.

وریلهون رائیل

او مدعی است که موجودات فضایی با سفینه خود بر او ظاهر شده و به او ماموریت داده اند.

از نظر علمی، ادعاهای وجود چنین سیاره ای در منظومه شمسی از سوی منجمان رد شده و برداشت آنان از متون کهن، سرشار از اشکالات زبان شناسانه شناخته شده است.

فیلم «نوع چهارم» (Fourth Kind) که به تازگی توسط کمپانی «یونیورسال» در قالب فیلم مستند ارائه شده است، مدعی همین باورهاست.

این فیلم به دنبال ادعای دزدیده شدن تعدادی از شهروندان شهر کوچک «نوم» واقع درایالت آلاسکای آمریکا توسط موجودات آسمانی می باشد. مدتی برای توجیه مستند بودن فیلم،‌ خبرهایی به نقل از روزنامه های محلی آن منطقه بر روی سایت کمپانی سازنده فیلم درج شد که با شکایت آن روزنامه ها،‌ کمپانی یونیورسال مجرم شناخته شد و جزای نقدی پرداخت. این نشان از بخشی از دروغ پردازی های مدیران پروژه دارد.

مصاحبه تلویزیونی شخصی به نام دکتر تیلور که در این فیلم به عنوان مستند و به صورت تکه تکه در سراسر فیلم نمایش داده می شود،‌ ساختگی و با ایفای نقش «شارلوت میشار» بازیگر انگلیسی ساخته شده است.

دالاس میسی، رئیس پلیس شهر «نوم» در مصاحبه ای گفته است که تاکنون هیچ چیزی درباره ی بیگانگان فضایی نشنیده است.

جریان عصر جدید در هالیوود قصد دارد با احیاء خرافه های باستانی، آنان را جایگزین دین نماید. جریانی که متاسفانه همانند خرافه های ۲۰۱۲، بسیاری از هنرمندان و مردم عادی کشورها را تحت تاثیر قرار داده است.