راهکارهای عملی برای ابراز محبت به همسر

این جزوه که به همت خانم ابراهیم کوچک تهیه شده است، به همه آنان که می خواهند زندگی شادی داشته باشند تقدیم می گردد.


دانلود فایل pdf این مطلب (راهکارهای ابراز محبت به همسر)

راهکارهایی عملی برای ابراز محبت به همسر

تهیه و تنظیم: سرکار خانم ابراهیم کوچک
پایگاه فرهنگی میقات مهر (www.mighatemehr.ir)

محبت به همسر، راهکاری برای رشد معنوی دوطرف و تبادل محبت الهی میان زوجین است. محبت می تواند زمینه را برای اخلاق کریمه تر نیز فراهم نماید. محبت به خودی خود مطلوب است و اگر نسبت به آن حس غربت می کنیم، از فرصت ازدواج استفاده نموده و بیشتر به آن نزدیک شویم. می توان با یادآوری تاثیر ایمان در محبت و اینکه خداوند منبع محبت های هستی است، آن را ارتقاء داد. خدای بزرگ، محبت را هدیه بزرگش به مناسبت ازدواج ما قرار داده است. وقتی که زرق و برق ها چشممان را پر می کند، کمتر برای محبت کردن برنامه ریزی می کنیم. اینجاست که مزه محبت کردن فراموش می شود و قدر این هدیه خدا هم یادمان می رود. برای قدردانی نعمت محبت، باید تمرین محبت کرد. باید محبت را ابراز کرد.

(دقت فرمایید که انتخاب راهکار مناسب، بستگی به شرایط زندگی شما دارد و موارد ذیل فقط پیشنهاداتی برای افزایش خلاقیت شماست)

پیشنهادات عاشقانه

۱.    یک عکس حرفه‌ای ۲ نفره بگیرید و و قاب آن را در جایی که مرتبا در معرض دیدتان هست قرار دهید.
۲.    جمله دوستت دارم را به تمامی زبان‌های دنیا حتی زبان‌هایی که کاربردی ندارند بیاموزید.
۳.    اگر همسرتان می‌خواهد به سفر برود برایش کادو بخرید و در گوشه ساکش بگذارید تا وقتی که در راه است آن را پیدا کند.
۴.    اگر صبح‌ها شما زودتر از همسرتان دوش می‌گیرید حمام را پر از بخار کنید و روی آینه چنین پیغامی را برایش بنویسید تا بخواند: تو را دوست دارم.
۵.    این کار را همچنین می‌توانید روی شیشه‌های اتومبیل وقتی که هوا خیلی سرد است انجام دهید.
۶.    برای سلامتی همسرتان صدقه بدهید و گاهی این را به او بگویید.
۷.    یک فیلم جالب تهیه کنید و در کنار هم از دیدن فیلم لذت ببرید.
۸.    بعد از هر نماز حتماً برای همسر و فرزندان آینده‌تان دعا کنید و این را گاه در برگه‌ای بنویسید و در سجاده نمازش بگذارید.
۹.    بر روی آینه حمام با صابون برای همسرتان بنویسید: دوستت دارم.
۱۰.    شاخه گل سرخ را در جایی که همسرتان بتواند پیدا کند، همیشه همراه یک نوشته محتوی جملات زیبا قرار بدهید. مثلا: «خدا را شاکرم که چنین همسری را به من هدیه کرده است. از تو ممنونم که وارد زندگی‌ام شدی. از اینکه با تو زندگی می‌کنم، خوشحالم. من خداوند را به خاطر نعمت بهترین همسر دنیا سپاسگزارم.»
۱۱.    نهال درختی خریداری کنید و آن را در یک محل مخصوص بکارید هر سال در سالگرد ازدواجتان یک لیوان آب کنار آن درخت بنوشید و درباره این که چطور زندگی شما و این درخت همزمان رشد می‌کنند، صحبت کنید.
۱۲.    شام و صبحانه را در زیر نور ملایم شمع میل کنید.
۱۳.    همسرتان را برای پیاده روی دعوت کنید. یک کوله نیز همراه خود ببرید تا بتوانید لحظات بیشتر و خاطره انگیزی را کنار هم داشه باشید. (تلاش کنید تعداد دفعات پیاده روی را افزایش دهید و نه مدت آن را.)
۱۴.    یک بسته شبرنگ بخرید و در بالای تخت خواب روی سقف با آن یک جمله زیبا مثل ” عزیزم دوستت دارم” بنویسید. زمان خواب که چراغ ها خاموش شد پیام شما آشکار می گردد.
۱۵.    به وسیله جمع آوری تعدادی از عکس‌های دو نفره خودتان تعدادی از ته بلیت‌های جاهایی که از آن‌ها دیدن کرده‌اید و هر خرت و پرت دیگری که برای شما یاد آور خاطری می‌باشد یک مونتاژ عاشقانه درست کنید و گاهی با هم ببینید.
۱۶.    گاهی اوقات در حضور دیگران از توانایی‌های همسرتان  تعریف کنید. (البته اصل آن توانایی در همسرتان باشد)
۱۷.    قبل از هدیه دادن گل رز مطمئن شوید یادداشتی که بر روی آن چسبانده‌اید تمامی احساسات قلبی شما رابیان می‌کند. حتی ممکن است یک غزل عاشقانه نیز این کار را به بهترین وجه انجام دهد.
۱۸.    گاهی یک پیام کوتاه به او بدهید که می‌خواستم بدانی فقط به فکر تو هستم.
۱۹.    تعدادی گل رز بخرید و آن را پشت آفتاب‌گیر اتومبیل سمت مسافر قرار دهید روی یک کاغذ بنویسید دوستت دارم و آن را پشت آفتابگیر بچسبانید.همانطور که به سوی مقصدی می‌رانید به همسرتان نگاه کنید و به او بگویید روی گونه‌اش چیزی هست. او آفتابگیر را پایین خواهد کشید که از آینه‌اش استفاده کند که گل‌ها روی سرش می‌ریزد و یادداشت را می‌بیند.
۲۰.    وقتی همسرتان از موضوعی ناراحت و یا نگران است او را به خدا امیدوار کنید.
۲۱.    تقویم سال جدید را تهیه کنید و بالای هر صفحه صفات برتر همسرتان و یا صفات برتر که مورد سفارش دین است و شما دوست دارید انجام دهد را بنویسید و به مناسبت سال جدید هدیه بدهید.
۲۲.    یادداشتی را در جایی که در دسترس همسرتان هست قرار دهید با عناوین مثل: امروز به تو فکر می‌کنم. فکر تو همیشه لبخند را به من هدیه می‌دهد.
۲۳.    یکی از کتاب‌هایی که همسرتان آن را مطالعه می‌کند را انتخاب کنید و با یک مداد زیر حروف بعضی کلمات خط سیاه بکشید تا یک جمله را تولید کند مثلا در متن زیر جمله “عزیزم دوستت دارم” را به صورت رمزی در آورده‌ایم: «در سکوت می‌توان نگاه را معنا کرد و آن را با عشق به دل پیوند زد. می‌توان بهار را به دیدار برگ‌های خزان زده برد و برای رازقی‌های امید از عطر دوست داشتن گفت. می‌خواهم سکوت کنم و تنها به حرف نگاهت گوش کنم. عمیق‌ترین درد در زندگی مردن نیست؛ بلکه گذاشتن سدی در برابر رودیست که از چشمانت جاریست.» خط‌های زیر حروف، همسر شما را کنجکاو می‌کند و احتمال دارد او، آنها را جدا کند. به همسرتان زمان دهید تا آنها را رمزگشایی کند.
۲۴.    روز تولدش درون تمام بادکنک‌ها برایش یک پیام عاشقانه بگذارید.
۲۵.    یک آیینه کوچک جیبی تهیه کنید و آن را همراه یادداشتی عاشقانه به همسران هدیه بدهید: «شما در این آیینه تصویر زیباترین ودوست داشتنی‌ترین همسر دنیا را می‌بینید.»
۲۶.    در یک شب گرم تابستانی ترتیب یک پیک‌نیک را در حیاط خانه بدهید، پتوی مخصوص پیک نیک را روی زمین پهن کنید و برای خودتان مقداری خوراکی شکلات و نوشیدنی بردارید با همسرتان روی پتو دراز بکشید و با همدیگر به ستارگان خیره شوید.
۲۷.    همسرتان را هر روز و هر ساعت صدا بزنید و فقط به او بگویید: دوستت دارم.
۲۸.    در جایی مثل کیسه برنج و یا تو کفش و… برای همسرتان پیغام دوستت دارم بگذارید.
۲۹.    هر چند وقت یکبار آیه یا حدیثی زیبا که برای خودتان جالب بوده را در قالب یادداشتی بنویسید و به همسرتان هدیه بدهید.
۳۰.    نقاشی از قلب بر روی چند کاغذ بکشید و بعد آن‌ها را به همراه یک یادداشت به همسرتان بدهید و بگویید که این‌ها کوپن‌های عشق هستند و او در عوض ارائه هر یک می‌تواند مقداری زیادی عشق از شما طلب کند.
۳۱.    وقتی می‌خواهد به مسافرت برود به او بگویید نگرانش هستید و به همین خاطر ۱محافظ شخصی برایش می‌فرستید (این محافظ می‌تواند یک خرس کوچولوی شنی باشد که جمله والله خیر حافظا بر کاغذی کنار آن است)
۳۲.    یک بسته شکلات برای همسرتان بگیرید و به طور مخفیانه یادداشتی را درونش جای دهید.
۳۳.    با ارزش‌ترین هدیه خود یعنی وقت خویش را به همسرتان بدهید. برای گفتگو با هم وقت بگذارید.
۳۴.    در هفته؛ برنامه‌ریزی کنید تا یک برنامه معنوی کنار هم داشته باشید. (مثل رفتن به حرم و یا مکان مقدس دیگر)
۳۵.    دادن هدیه‌های کوچک مثل آدامس و شکلات را همیشه در برنامه خود داشته باشید.
۳۶.    روز تولدش مسیر ورودش به منزل را با گل تزئین کنید و یک جشن خودمانی برپا کنید.
۳۷.    یکصد و یک یادداشت کوچک عاشقانه بنویسید و در همه جای خانه مخفی کنید.
۳۸.    در سالنامه عاشقانه خود روز تولد خویش و تمام مناسبت‌هایتان را علامت‌گذاری کنید؛ یک روز را برای قدردانی از همسرتان اختصاص دهید.
۳۹.    داخل اتومبیل همسرتان یادداشتی بگذارید که روی آن نوشته شده : «خوشحالم که راننده زندگی ام تو هستی»
۴۰.    به مرور خواسته‌هایش را بپرسید و یادداشت کنید و به مرور برآورده کنید.
۴۱.    به او بگویید با تمام افرادی که تاکنون دیده‌اید تفاوت چشم‌گیری دارد. این موضوع در روابط‌تان تحوّل شگفت‌انگیزی به وجود خواهد آورد.
۴۲.    سعی کنید فیلمی از زمانی که با هم هستید، بسازید. با نشستن دو تایی روی مبل و معرفی خودتان شروع کنید چیزی شبیه به این جمله را بگویید : الان بهمن ماه۱۳۹۰ است ما تصمیم گرفتیم این فیلم ویدیویی را تهیه کنیم تا بتوانیم در آینده در بیست و پنجمین سالگرد ازدواجمان با هم آن را تماشا کنیم. سپس قسمتی را بگیرید که خودتان دارید با دوربین حرف می‌زنید به دوربین می‌گویید که چه احساسی در مورد همسرتان دارید و چرا او را دوست دارید و به همسرتان هم بگویید که این کار راانجام دهد. وقتی فیلم برداری تمام شد ویدیو را در جای امنی قرار دهید و به موقع در بیست وپنجمین سالگرد ازدواجتان شما قادر خواهید بود زمان را به عقب برگردانید و لحظاتی را به خاطربیاورید که در آن با همسرتان شریک بوده‌اید.
۴۳.    یادداشتی روی تلوزیون بگذارید که گاهی اوقات به جای تلویزیون، مرا روشن کن.
۴۴.    برای قدم زدن به ساحل بروید. یک قلب بزرگ عاشقانه روی شن بکشید همراه همسرتان داخل قلب بنشینید و از نگاه کردن به جلوه های الهی در طبیعت  لذت ببرید.
۴۵.    در یک مناسبت خاص همسرتان را به یک سفر اسرار آمیز ببرید.( مقصد سفر تا رسیدن مخفی باشد.)
۴۶.    روی یک کاغذ بنویسید: «دوست دارم» و آن را  قبل از ترک منزل روی آیینه بچسبانید.
۴۷.    گاهی به پاس قدردانی از زحماتش، دستش را ببوسید.
۴۸.    پس از به پایان رسیدن ساعت کاری او یک تاکسی به دنبالش بفرستید و از پیش کرایه تاکسی را حساب کنید تا او را به یکی از بهترین رستوران‌های مورد علاقه‌اش و درست همان جایی که شما از پیش انتظارش را می‌کشید برساند.
۴۹.    در یک روز که باد می‌ورزد یک بادبادک بخرید و در پارکی آن را با همسرتان به پرواز درآورید.
۵۰.    وقتی به مسافرت می‌روید، در ابتدای سفر برای همسرتان نامه بنویسید و از طریق پست ارسال کنید.

جهت حفظ حقوق معنوی، لطفا بدون اجازه نویسنده تکثیر نگردد.

هماهنگی: ۰۹۱۹۹۷۱۰۰۹۶

پایگاه میقات مهر

www.mighatemehr.ir
info@mighatemehr.ir

راهکارهای عملی برای ابراز محبت به همسر

یک نظر برای “راهکارهای عملی برای ابراز محبت به همسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اسکرول